Nebankovní půjčky si po dlouhá léta držely pověst coby nevýhodných a předražených úvěrových produktů, které volí lidé k zafinancování nečekaným výdajů v domácnosti a posléze toho hořce litují. Skutečně je tomu tak? Opravdu jsou nebankovní úvěry tak nevýhodné? My vám dáme hned několik důvodů, které vás přesvědčí o opaku.
- Rychlost vyřízení
Banky přistupují ke každé žádosti individuálně, což může být v některých případech velmi zdlouhavé. Je tedy zapotřebí navštívit banku, sjednat podmínky, vydržet složité papírování a tolik nenáviděnou byrokracie a pak doufat v ten šťastnější konec. Ne vždy jsou banky tak vstřícné a v případě úvěrových produktů mají vstřícnosti opravdu poskromnu. Díky přísně nastaveným podmínkám navíc každoročně přibývá zamítnutých žádostí.
Nebankovní sektor je v tomto ohledu jiný a pro mnohé žadatele benevolentnější. Půjčku je možné vyřídit snadno i online, což je v bankovním světě nemyslitelný přepych. Pomocí online formuláře vyplníte potřebné údaje, přiložíte dokumenty, navolíte podmínky a za několik minut máte od společnosti verdikt. Pokud je úvěr schválený, už za několik hodin můžete mít peníze na účtu.
- Benevolentnost společností
Bankovní půjčky jsou stále pro mnohé nositelem důvěryhodnosti a výhodných úvěrů, ale jen do chvíle, kdy se jejich klient dostane do tíživé finanční situace. Nezvládáte dostát svým závazkům a potřebujete rychle půjčit peníze, tak v bance to nepůjde! Při každé žádosti prověřuje banka bonitu klienta, pokud je příliš nízká, odejde žadatel s nepořízenou. Zamítnutá žádost se promítne v registru a je tak skoro nemožné získat úvěr v jiné bance a co teď?
Ať už se jedná o spotřebitelský úvěr nebo americkou hypotéku, nebankovní společnosti neprověřují bonitu žadatele. Záznamy v registrech dlužníků nejsou pro nebankovní společnosti dostatečným důvodem k zamítnutí žadatele.